O nás

Hlídací pes

Jakuba nemovitosti zajímají a baví. Sám si nedávno hledal bydlení a nebavilo ho nastavovat si hlídacího psa na každém realitním portálu. Některé tuto možnost ani nenabízí. A i tam, kde si hlídacího psa můžete nastavit, je prostě spousta ruční práce. A i když se nemusí zdát náročné dávat vlastní mail 10 serverům, smutné je, že každý server posílá data jindy, mnohdy třeba až den či dva po zveřejnění nového inzerátu. A to už bývá u hezkých nemovitostí mnohdy pozdě. Prodávající či pronajímající dost často chtějí rychlou reakci a kdo dřív příjde, mívá přednost.

Nastavit si svého realitního psa

Realitní hlídací pes je tak velice jednoduchý. Vyberete parametry nemovitosti, která vás zajímá a pes sám čmuchá na 22 českých realitních serverech, a to co deset minut. Když se objeví nová nabídka, okamžitě dostáváte e-mail. Už nikdy tak o svoji vysněnou nemovitost nepřijdete, kvůli tomu, že byste se ozvali příliš pozdě. Tak snadné to je!

Seznam realitních serverů

Investiční kalkulačka: Data místo dohadů

Markéta nad daty vytvořila v Tableau jednoduchou interaktivní kalkulačku. Máme data o prodejní ceně nemovitostí po krajích, okresech i městech. Umíme je rozlišit podle dispozic. Ve stejné logice máme i data o výši pronájmu nemovitostí. To vše najdete v interaktivní kalkulačce, která vám na pár kliknutí spočítá, za jak dlouho se vám investice do koupi nemovitosti vrátí. A jako bonus nabídne informaci, jak dlouho v průměru trvá danou nemovitost pronajmout.

Přečti si celý Markéty příběh vzniku kalkulačky

Data navíc umíme poskládat do trendů. Takže můžete snadno zjistit, jak se návratnost investice vyvíjela v čase. Tohle video ukazuje, jak se během měsíců měnilo top 10 okresů s nejrychlejí návratností investice do bytů 2+kk.

Kalkulačka už je připravená. Nepotřebujete žádné speciální analytické či matematické znalosti, abyste zjistili, kde se vám vyplatí do nemovitosti investovat. Stačí si naklikat období, které vás zajímá (doporučujeme buď poslední rok, nebo zvolit celé sledované období). Pak už jen vybíráte podrobnost dat. Rozhodněte se tedy, zda vám stačí informace o nemovitostech v České republice rozpadlá podle krajů, okresů či dokonce měst. Domníváme se, že naklikání dat je velice intuitivní. Kdybyste ale váhali nad interpretací dat, připravili jsme pro vás krátké intro video k tomu, co vše v kalkulačce najdete a jak se k tomu doklikáte.

Kdo za realitním psem stojí?

...

Markéta
Investiční kalkulačka

Markéta již nějakou dobu sleduje trh s nemovitostmi a zajímá se o jejich investiční potenciál. Měla sice solidní přehled o nájemních a prodejních cenách nemovitostí v Praze za poslední roky, ale chtěla si udělat přesnější obrázek o celém Česku a zjistit návratnost případné investice. K tomu však potřebovala data, která už nešla sbírat ručním procházením realitních webů. Dostala se k nim díky platformě Apify. Při vytváření Investiční kalkulačky jí jako podklad posloužila data největšího realitního serveru u nás.

...

Jakub
Realitní pes

Programátor, který v posledních letech nejraději vyvíjí webové aplikace v Node js nebo Ruby. Jakuba baví internetové projekty, kterým se věnuje ve volném čase. Jeden z projektů, který nedávno spustil se spolužákem Vaškem se jmenuje Auts a zabývá se rychlým vyhledáváním bazarových aut na českém trhu. Realitní pes vnikl zrovna tak, jako malý internetový projekt, kde jsou využita data, která se pomocí platformy Apify pravidelně sbírají a agreguji na jedno místo.

...

Václav
Realitní pes

Václava baví projektové řízení, scrum a vývoj menších projektů v Node js. Ve volném čase spravuje konfigurace pro Realitního psa na platformě Apify. Zkušenosti se řízením velkých projektů využívá při plánování a prioritizaci nových funkcí pro realitním psa. Mimo Realitního psa spolu s Jakubem spolupracuje na projektu Auts, který se zabývá rychlým vyhledáváním bazarových aut na českém trhu.